Aktualności

26/03/2017

jg

0 komentarzy

KOOPERACJA W BRANŻY FRYZJERSKIEJ Z NIEMCAMI

W dniach 17-19 marca 2017r. Cech Lęborski wraz z Cechem z Bytowa i Stargardu zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionego Cechu w Stralsundzie w Niemczech. Spotkanie to miało na celu rozmowę na temat kooperacji w branży fryzjerskiej i zorganizowania praktyk dla młodzieży.

\r\n

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Zarządu Powiatowego Cechu Rzemiosła Rügen-Stralsund–Nordvorpommern, oraz przedstawicielek Cechu Branżowego Fryzjerów Vorpommern – Rügen. Podczas tego spotkania doszło do owocnych rozmów i wymiany doświadczeń wśród wszystkich Cechów.

\r\n

Następnego dnia w siedzibie Cechu w Stralsundzie odbyła się rozmowa na temat kooperacji w branży fryzjerskiej i praktyk w Niemczech oraz rozmowa z rzemieślnikiem branży malarskiej, branży sprzątającej oraz przedstawicielem Miasta. Rozmowa wniosła wiele nowych i ciekawych rozwiązań na współpracę polsko-niemiecką w rzemiośle.

\r\n

Następnie pojechaliśmy na Rugię, gdzie odwiedziliśmy Centrum Narodowego Parku Jasmund Konigstuhl i Klify Kredowe. Później udaliśmy się do Sellin, gdzie odwiedziliśmy przepiękne miejsce nad morzem Seebrucke. Na koniec tego dnia jedna  z rzemieślniczek zaprosiła nas do swojego salonu fryzjerskiego.

\r\n

Ostatniego dnia pobytu udaliśmy się do Bergen na Rugii na pokazy Cechu Branżowego Fryzjerów Vorpommern – Rugen na sezon wiosna/lato 2017, gdzie zobaczyliśmy pracę tamtejszych fryzjerów i to co proponują na nowy sezon.

\r\n

To był bardzo owocny i interesujący weekend.

Dostepne zdjecia w linku ponizej.

https://goo.gl/photos/EnQZaM12N6P2z1cm8

 

 
 

Popularne tagi

, Zawiadomienie , Boże Ciało , Grawerton

Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie
ul. Mierosławskiego 12, 77-100 Bytów
tel./fax: 59 822 33 32
e-mail: biuro@cechbytow.pl

Copyright © 2014 -2020 Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie | Created by WebProjekt