URZĄD SKARBOWY ZAPRASZA NA SZKOLENIE POD HASŁEM "WTORKI Z JPK"

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bytowie, w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej  Ministerstwa Finansów, pod hasłem „Wtorki z JPK’’, uprzejmie zaprasza mikroprzedsiębiorców (CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W BYTOWIE)na szkolenie, którego celem jest wsparcie w nowym dla nich obowiązku przekazywania elektronicznej ewidencji VAT w formie pliku JPK_VAT – obowiązek ten wejdzie w życie 1 stycznia 2018r.
 JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Obowiązek ten polega na comiesięcznym (do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni) przekazywaniu w postaci elektronicznej, w określonym układzie i formacie (schemat XML) ewidencji zakupu i sprzedaży (JPK_VAT). Jeżeli podatnik prześle ewidencję zakupu i sprzedaży VAT i nie otrzyma informacji zwrotnej (SMS lub e-mail) z prośbą o uzupełnienie lub wyjaśnienie, wtedy może uważać, że fiskus nie ma zastrzeżeń do przedłożonych dokumentów. W przeciwnym wypadku zostanie poinformowany o niejasnościach i zobowiązany do samokontroli i wyjaśnienia wątpliwości.
 Szkolenie dotyczące obowiązku przekazywania JPK_VAT odbędzie się we wtorek 7 listopada 2017r. o godz. 11.00 w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie przy ul. Gdańskiej 57. Dodatkowo pracownik ZUS przekaże informacje dotyczące indywidualnego rachunku składkowego obowiązującego od 1 stycznia 2018r. Szkolenie nie przekroczy 2 godzin.
Zapraszamy !